Everest Home Edition program do analizy podzespołów laptopa

Everest Home Edition to darmowa wersja kodu do identyfikacji i analizy komponentów, z których kompleksowy jest nasz komputer.

Przyda się on, jeśli w większości wypadków rozbudowujesz lub aktualizujesz konfigurację sprzętową. Program jest rozwinięciem znanego niegdyś kodu AIDA32. W ciągu paru sekund program Everest Home download zbiera dokładne informacje o Twoim systemie. Poprzez przejrzysty interfejs Everest masz dostęp do szczegółowego opisu każdego komponentu, ustawień systemowych , a oprócz tego testów wydajnościowych. Możesz dowiedzieć się jaki procesor posiadasz, jaki chipset zaimplementowano na płycie głównej oraz dodatkowo czy pamięć RAM nie wymaga modernizacji albo rozbudowy.

Everest Home Edition rozważa dodatkowo twardy dysk, kartę dźwiękową i sieciową , a dodatkowo zainstalowane oprogramowanie. Wbudowane w Everest testy pozwalają zidentyfikować wąskie gardła systemu rozszerzenia pulpitu i sprawdzić jego wydajność i stabilność. Everest Home Edition to bardzo dobre narzędzie diagnostyczne, szczególnie przydatne dla ludzi modyfikujących konfiguracje sprzętowe własnych komputerów. Wersja Home Edition jest bezpłatna, lecz niestety nie jest już rozwijana przez producenta.